Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Politika Výpověď bez udání důvodu? Za Přísahu říkám jasné NE! Vytvořit článek
Výpověď bez udání důvodu? Za Přísahu říkám jasné NE!
Občanské hnutí Přísaha - 07. 02. 2024    20    0 Líbil se vám tento článek?

Kvůli nezodpovědné hospodářské politice vlády jsme teď v recesi. Máme drahé základní potřeby jako je bydlení, jídlo, hypotéky a některé firmy už dokonce začaly propouštět.

V této situaci ještě strašit lidi tím, že přijdou z minuty na minutu bez udání důvodu o práci, je za nás nepřijatelné. Zaměstnanci to můžou vnímat jako ztrátu určitých jistot a může to i negativně ovlivnit jejich rozhodování např. o spotřebě, nebo zakládání rodiny a podobně. Což může ve výsledku poškodit národní ekonomiku jako celek a způsobit další pokles porodnosti, zaškrcení ekonomického růstu a kvůli většímu šetření i propad HDP.

I když je třeba z dlouhodobého hlediska zvýšit flexibilitu trhu práce, protože je přehřátý a firmy mají nedostatek pracovníků, tohle vládní „řešení“ i jeho načasování je absolutně nešťastné a nedomyšlené. Máme třetí nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii, na což můžeme být právem hrdí a nevidím tedy důvod, proč k takovým krokům sahat.

TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
UHERSKOHRADIŠŤSKO: Přišel o více jak čtvrt milionu korun.  Na sklonku roku reagoval...
ZLÍNSKO: Volejte 158.  Kriminalisté hledají svědky dopravní nehody, k níž došlo vče...
ZLÍNSKO: Může strávit až rok ve vězení.  Policisté z Luhačovic ve zkráceném příprav...
Premium články
Dámy a pánové, dovolte nám, abychom Vám, jménem svým i jménem všech členů hnutí Přísaha ve Zlínském kraji, popřáli krásné vánoce,...
Na pozvání místostarosty Starého Hrozenkova , a místopředsedy krajské organizace ve Zlíně, se vedení hnutí Přísaha, Robert Šlachta...
Reklama   •   Koupit reklamu