Dnes je 1. březen 2024, svátek má Bedřich
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Krimi Řídili i přes zákaz Vytvořit článek
Řídili i přes zákaz
Krajské ředitelství policie Zlínského kraje - 07. 02. 2024    18    0 Líbil se vám tento článek?

VSETÍNSKO: Navíc se odmítli podrobit testu na drogy. 

Policejní hlídky v uplynulých dnech při silničních kontrolách odhalily nejen přestupce, ale i osoby, které jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu.
V pátek před polednem zastavili policisté v Rožnově pod Radhoštěm osobní automobil, který řídil jednatřicetiletý řidič. Toho při kontrole vyzvali k dechové zkoušce na alkohol. Výsledek testu byl negativní a policisté muže následně vyzvali i k provedení testu na drogy. Ten však řidič na místě odmítnul. Policisté zároveň zjistili, že muž usedl za volant i přes fakt, že mu v minulosti bylo z důvodu pozbytí zdravotní způsobilosti odňato řidičské oprávnění k řízení motorových vozidel.
Zhruba o dvanáct hodin později zastavili policisté v Rožnově pod Radhoštěm další osobní automobil, který řídila šestadvacetiletá řidička. Taktéž ona prošla dechovou zkouškou na alkohol s negativním výsledkem a také ona následně odmítla test na přítomnost jiné návykové látky. Podobnost obou případů dokresluje i výsledek lustrace, neboť při ní policisté zjistili, že i žena řídila s uloženým zákazem.
V obou případech jsou muž i žena podezřelí ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což jim hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

7. února 2024, nprap. Petr JarošTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
UHERSKOHRADIŠŤSKO: Přišel o více jak čtvrt milionu korun.  Na sklonku roku reagoval...
ZLÍNSKO: Volejte 158.  Kriminalisté hledají svědky dopravní nehody, k níž došlo vče...
ZLÍNSKO: Může strávit až rok ve vězení.  Policisté z Luhačovic ve zkráceném příprav...
Premium články
Dámy a pánové, dovolte nám, abychom Vám, jménem svým i jménem všech členů hnutí Přísaha ve Zlínském kraji, popřáli krásné vánoce,...
Na pozvání místostarosty Starého Hrozenkova , a místopředsedy krajské organizace ve Zlíně, se vedení hnutí Přísaha, Robert Šlachta...
Reklama   •   Koupit reklamu